Medicina Sportiva

Detalii despre tot ceea ce inseamna medicina sportiva. Intrebari si raspunsuri, probleme specifice jucatorilor de rugby.
Medicii Laura Bara si Alin Popescu vor raspunde problemelor dumneavoastra
Reguli forum

Re: Medicina Sportiva

Mesajde rugby21 » Lun Mar 22, 2010 8:40 pm

Buna seara. Am si o o nelamurire.

Eu vreau sa slabesc. Sunt pilier, am 19 ani, 1.85 m si 110kg.

Doresc sa iau niste pastile de slabit (animal Cuts), dar am inteles cum ca acest produs este pe lista dopingului. As dorii un raspuns de la unul dintre doctori :D Si daca aveti si o alta alternativa decat cea a pastilelor.
rugby21

Mesajde nicolass » Mie Apr 07, 2010 11:54 pm

Dupa cateva operatii la nivelul genunchilor (ruptura LIA , ruptura menisc , ruptura ligament colateral extern) s-a depus calciu si s-a osificat . Aceste depuneri se vad destul de bine in RMN -uri si singura solutie am inteles ca este ...desfacerea genunchiului sau interventie gen artroscopie cu o curatare prin laser. Am mai "cules o informatie referitoare la un medicament injectabil care ar curata f.bine toate articulatiile moi (ligamente,tendoane) !
Doctorii d-voastra imi pot recomanda ceva ?!

n.c.
nicolass

Mesajde nicolass » Mie Apr 14, 2010 11:24 pm

Admin. ! Unde au plecat doctorii de pe Forum ? Roaga-i sa-mi raspunda si mie la intrebare, indiferent daca e pozitiv sau negativ ! :)
Mersi anticipat !
nicolass

Mesajde rugby21 » Lun Mai 03, 2010 8:59 am

Dr.Laura Bara
http://laura-medicinasportiva.blogspot.com/

lasa-i un post pe blogul dansei
rugby21

Mesajde brake » Lun Ian 31, 2011 8:52 pm

Am si eu o intrebare.. La analizele (viza medicala sportivi) gen urina sange ..etc . Aici ce se controleaza? E vreo diferenta in Anti doping si viza standard?
brake

Mesajde dovlecik » Mar Sep 27, 2011 11:06 pm

TbC25 scrie:As avea o mica intrebare legata de vizita medicala : spuneati ca se trece pe la oftalmologie ..... ei bine , eu am o problema ... nu vad la distanta cu ochiul stang...nu am purtat niciodata ochelari ..am fost la mai multi medici care toti au dat o singura concluzie : ca nu am nevoie de ochelari , pentru ca asa e din nastere , ochiul stang, si chiar daca port ochelari , acesta nu se va vindeca....poti pica vizita medicala din cauza asta ?

nu pici la vizita medicala ..si bargaunas are prb asta si uite unde a ajuns :)))
dovlecik

Please help save the world.

Mesajde Angelon » Joi Iun 15, 2017 9:38 pm

Imagine
Angelon

Anterior

Inapoi la MEDICINA SPORTIVA