Kenya poate organiza un CM si noi nu ?

Cel mai frumos rugby: competitiile de copii si Juniori U19, U18, U17, U16, etc. Va invitam sa comentati toate meciurile impreuna cu noi
Reguli forum

Kenya poate organiza un CM si noi nu ?

Mesajde constantin » Mie Noi 11, 2009 11:18 pm

Este inadmisibil ce se intampla cu echipa de juniori campioana mondiala in Kenya . Dupa ce au castigat , in fata atator greutati ( boala inclusiv ) dreptul la prima grupa gentlemenii IRB fura acesti tineri fara jena pretextand ca " reduc numarul echipelor in grupa A " . Federatia noastra tace ostaseste , nu protesteaza , " da saru mana conasule " . Daca castigau SUA , credeti ca IRB venea cu aceasta mizerie sau ca federatia americana ar fi acceptat furtul ?
Ma rog . In compensatie ( mare castig ) se pare ca IRB voia sa dea dreptul la organizarea competitiei B Romaniei . Se pare ca Romania ar fi cazut in fata exigentelor IRB , preferata fiind Rusia . Exigentele IRB , sa fim seriosi ! Kenya ofera chipurile " garantii " mai serioase decat Romania ? Interesant cum aflam escrocheria IRB , pe filiera americana . Cu ce se ocupa domnii de la FRR ? Sunt capabili sa apere sau nu interesele Romaniei in fata IRB sau sunt pur si simplu persoane lipsite de 1 ) competenta ; 2 ) interes ; 3 ) elementar patriotism ?
constantin

Re: Kenya poate organiza un CM si noi nu ?

Mesajde presedintele » Joi Noi 12, 2009 12:41 pm

nu stiu conditiile din kenia dar stiu ca la noi este jale cu infrastructura. lipsa terenurilor este fffff importanta. "ciurel" se poate numi teren de joc? dau "badea cartan" ? si exemplele pot cotinua.
presedintele

Mesajde constantin » Joi Noi 12, 2009 1:55 pm

Asa bune conditii au avut in Kenya ca jumatate au facut toxiinfectie si au fost tratati la spital . Arcul de Triumf este jale ca stadion ? De escrocheria IRB ce zici , cum au furat tinerii si cum isi bat joc de noi cu acest circ de organizare in Rusia ? Spasiba IRB din partea Rusiei ! Sunt interesanti ca sunt 150 de milioane , rusii . Dezgustator furt .
constantin

Mesajde cta11 » Vin Noi 13, 2009 2:47 pm

Problema e ca in tarile mai putin dezvoltate exista f multi oameni gata sa faca voluntariat ex kenya.In schimb la noi in tara totul trebuie platit si inca cu un mare surplus fata de restul europei.Lipsa de sponsori este din nou o mare problema in acest sport la noi in tara si daca se vroia atat de mult tinerea acestui turneu la noi trebuiau facute niste sacrificii,dar nu s au putut.In conducerea IRB'ului sunt niste oameni destul de capabili sa aleaga o tara pt un asemenea turneu si nu cred ca au facut discriminare doar pentru ca suntem romani si de aceea nu ne au ales.Au avut anumite criterii pe care noi nu am reusit sa le implinim,sau nu au vrut sa fie inca un nesucces gen kenya..
cta11

Mesajde constantin » Vin Noi 13, 2009 4:31 pm

Dar eram capabili sa organizam in 1995 un Campionat Mondial A de juniori , foarte bine pus la punct , cu o generatie - a lui Balan si Socol - care putea chiar castiga titlul mondial , fara interventia domnului ministru Mironov ... Romania anului 2009 , de 4 ori mai bogata decat cea a anului 1995 , nu poate sa se ocupe de o competitie B ? Nu se vrea !
constantin

Mesajde Overeating » Lun Ian 12, 2015 9:35 am

Ma rog . In compensatie ( mare castig ) se pare ca IRB voia sa dea dreptul la organizarea competitiei B Romaniei . Se pare ca Romania ar fi cazut in fata exigentelor IRB , preferata fiind Rusia . Exigentele IRB , sa fim seriosi ! Kenya ofera chipurile " garantii " mai serioase decat Romania ? Interesant cum aflam escrocheria IRB
Overeating

Mesajde summermobile » Lun Mai 18, 2015 9:08 am

Arcul de Triumf este jale ca stadion ? De escrocheria IRB ce zici , cum au furat tinerii si cum isi bat joc de noi cu acest circ de organizare in Rusia ? Spasiba IRB din partea Rusiei ! Sunt interesanti ca sunt 150 de milioane , rusii . Dezgustator furt .meizu mx5 pro
summermobile

Mesajde fifagame » Vin Mai 22, 2015 4:06 am

thank you
cheap fifa 15 coins | oldschool runescape gold
fifagame

divxhxt

Mesajde Richardpes » Lun Mai 29, 2017 12:54 pm

Richardpes

mjiynga

Mesajde Richardpes » Lun Mai 29, 2017 12:54 pm

Richardpes

Urmatorul

Inapoi la COMPETITIILE DE JUNIORI